News

Year 11 Preliminary HSC Awards

Congratulations to the following students…..

Bashaar Abdul Latif

Justice & Solidarity CSL Badge

 

Harrison Agnew

1st Place – Visual Arts

Academic Honours – Geography

Br Bell Award – Standard Mathematics

Justice & Solidarity CSL Badge

 

Flynn Allen

Academic Honours – Industrial Technology

Br Bell Award – PD Health PE

 

Marcus Anthony

1st Place – Earth & Environmental Sciences

Justice & Solidarity CSL Badge

 

Aydin Arapali

1st Place – Industrial Technology

 

Ethan Austin

Justice & Solidarity CSL Badge

 

Kaled Baghdadi

Br Bell Award – Studies of Religion 1

 

Cain Barnes

Justice & Solidarity CSL Badge

 

Joseph Barron

Academic Honours – Drama

Br Bell Award – Marine Studies

Justice & Solidarity CSL Badge

 

Ethan Bland

Academic Honours – Standard Mathematics

Br Bell Award – English Standard, Biology

 

Phileas Bliss

Academic Honours – Studies of Religion 1

Br Bell Award – Chemistry

 

James Boavista

Justice & Solidarity CSL Badge

 

Marco Boiano

Br Bell Award – English Standard, Drama

 

Jacob Bowhay

Justice & Solidarity CSL Badge

 

Nicholas Cadden

Academic Honours – Studies of Religion 1, Marine Studies

Br Bell Award – Business Studies, Geography

 

Brayden Carswell

Academic Honours – Standard Mathematics

Br Bell Award – Photography & Digital Media

 

Muhammed Ceylan

Justice & Solidarity CSL Badge

 

Liam Constable

1st Place – Standard Mathematics

Br Bell Award – Economics

Justice & Solidarity CSL Badge

 

Ewan Cowan

1st Place – Photography & Digital Media

Academic Honours – Modern History

Justice & Solidarity CSL Badge

 

Nikolas Cugaly

1st Place – Music, Modern History

 

Philip Danek

Academic Honours – Studies of Religion 1, Mathematics, Industrial Technology

 

Andrew Dennis

1st Place – Catholic Studies

Academic Honours – English Studies

 

Jarod Donsante

Academic Honours – English Advanced, Modern

History

 

Dylan Elchaar

1st Place – Construction

 

Ryan Empson

1st Place – Legal Studies

 

Beau Goddard

1st Place – Studies of Religion 1, English Advanced

Academic Honours – Biology

Br Bell Award – Physics

 

Noah Grant

Academic Honours – Business Studies

Br Bell Award – Software Design & Development

 

Ryan Green

Br Bell Award – Standard Mathematics, Ancient History

Justice & Solidarity CSL Badge

 

Alfred Gueco

Br Bell Award – English Standard

 

Aaron Hamilton

1st Place – Marine Studies

Academic Honours – Standard Mathematics, Industrial Technology

Justice & Solidarity CSL Badge

 

Benjamin Hunter

Justice & Solidarity CSL Badge

 

Benjamin Johnston

1st Place – Drama

 

Kieran Kelly

1st Place – Economics

Br Bell Award – English Extension 1

 

Luke Kenshole

Br Bell Award – Mathematics Extension 1

 

Lance Koschny

Br Bell Award – Studies of Religion 2, English Standard, Standard Mathematics, Earth & Environmental Sciences, Modern History, Legal Studies

Justice & Solidarity CSL Badge

 

Anton Kulabukhov

First Place – Metal & Engineering Accelerated

 

Samuel Leonard

Br Bell Award – Standard Mathematics

Justice & Solidarity CSL Badge

 

Eddie Marning

Br Bell Award – Industrial Technology

 

Omar Matar

Br Bell Award – Mathematics

 

Jack Matuschka

Academic Honours – English Standard

 

Aiden Merrick

Academic Honours – English Standard, PD Health PE, Business Studies

 

Samuel Milross-Rose

1st Place – Ancient History

Academic Honours – English Advanced; HSC Studies of Religion 2

 

Bailey Morton

Academic Honours – Visual Arts

Justice & Solidarity CSL Badge

 

Matthew Moss

1st Place – English Standard, Mathematics, Mathematics Extension 1, Chemistry, Physics, Biology

Justice & Solidarity CSL Badge

 

Rainer Munir

Academic Honours – Standard Mathematics, PD Health PE

Br Bell Award – Studies of Religion 1

Justice & Solidarity CSL Badge

 

Aaron Northey

1st Place – Modern History

Br Bell Award – Physics

 

Jack Payne

Academic Honours – Ancient History

 

Kai Pearson

Academic Honours – Studies of Religion 1, PD Health PE

Br Bell Award – Marine Studies

Justice & Solidarity CSL Badge

 

Samuel Pelekanos

Br Bell Award – Studies of Religion 1

Justice & Solidarity CSL Badge

 

Noah Perez

Br Bell Award – Visual Arts

Justice & Solidarity CSL Badge

 

Francis Pham

Academic Honours – English Standard

 

Michael Piela

1st Place – Economics

Academic Honours – English Extension 1

 

Lochlainn Poole

Academic Honours – Visual Arts, Music

 

Ibrahim Rahman

Academic Honours – Industrial Technology

Br Bell Award – Studies of Religion 1

Aidan Robaard

Br Bell Award – Business Studies

 

Kyle Ryan

1st Place – PD Health PE

Academic Honours – Studies of Religion 1, English Standard, Standard Mathematics

Br Bell Award – English Standard

 

Toby Scott

Br Bell Award – Biology

 

Christopher Sink

Academic Honours – Studies of Religion 1, Mathematics, Mathematics Extension 1

 

Nicholas Skara

Justice & Solidarity CSL Badge

 

Zane Smith

Academic Honours – English Studies

 

Natan Souffy

Br Bell Award – English Studies

 

Ethan Sparks

Academic Honours – Standard Mathematics

 

Jag Stergess

Academic Honours – Ancient History

Justice & Solidarity CSL Badge

 

Jake Stewart

Br Bell Award: HSC Studies of Religion 2

Justice & Solidarity CSL Badge

 

Senna Stevenson

1st Place – Business Studies

Academic Honours – PD Health PE

Br Bell Award – Standard Mathematics

 

Noah Stolk

Justice & Solidarity CSL Badge

 

Jai Taylor

Br Bell Award – Industrial Technology

 

Dylan Teixeira

Br Bell Award – Studies of Religion 1

 

Adam Thomas

1st Place – Software Design & Development

Br Bell Award – English Advanced, Biology

Justice & Solidarity CSL Badge

Oscar Tilden

1st Place – Geography, HSC Studies of Religion 2

Academic Honours – English Advanced, Mathematics, Biology, Chemistry

 

Benjamin Treffone

1st Place – Legal Studies

Academic Honours – Studies of Religion 1, PD Health PE

 

Tristan Vasquez

Academic Honours – Photography & Digital Media

Br Bell Award – PD Health PE

 

Sebastian Vrkic

Br Bell Award – Standard Mathematics

 

Nicholas Ward

Academic Honours – English Standard

Justice & Solidarity CSL Badge

 

Toby Whitehouse

Br Bell Award – English Advanced

 

Patrick Williams

Academic Honours – Photography & Digital Media

Br Bell Award – Music

 

Nathan Yau

1st Place – Physics

Academic Honours: HSC Mathematics, Studies of Religion 2

Justice & Solidarity CSL Badge

 

Gabriel Zapata

Br Bell Award – Industrial Technology

 

Year 10 – Accelerated Preliminary

 

Elijah Hurley

1st Place – Studies of Religion 2 (Accelerated)

 

Will Douglas

Academic Honours – Studies of Religion 2 (Accelerated)

 

Zachary Jancetic

Academic Honours – Studies of Religion 2 (Accelerated)

 

Faisal Sultan

Br Bell Award – Studies of Religion 2 (Accelerated)